טיפולים ברפואה סינית | רפואה סינית בירושלים

רפואה סינית בירושלים | דיקור סיני בירושלים

רפואה סינית בירושלים | דיקור סיני בירושלים

רפואה סינית בירושלים / דיקור סיני בירושלים

הרפואה הסינית והמזרחית

טיפולים של דיקור סיני בירושלים / רפואה סינית בירושלים – המושג 'רפואה סינית', נסקור בקצרה את התפתחות הרפואה המזרחית. ראשית הרפואה הסינית הייתה בפולחנים שמאניים; בתקופה זו האמינו כי מקור מחלות בשדים ורוחות רעות. רופאי אליל או כהנים, שתפקידם היה לגרש את השדים מן האדם החולה, עשו זאת בעזרת טקסים שונים בהם עורבו השימוש בצמחים ובחפצים חדים מאבן ועצם. ספר הרפואה של הקיסר הצהוב", אשר כפי הנראה נכתב במאה הראשונה לספירה, הוא הספר הקדום ביותר אשר מציג את התאוריות שנעשו מקובלות ברפואה הסינית. התאוריה המוצגת בו פיתחה ושילבה בתורתה את תפיסות היין ויאנג, חמשת היסודות (אלמנטים או 5 התנועות). שיטות האבחון של גישה זו התבססה על אבחון דופק ואבחון על פי ערוצים (מרידיאנים ,הקיימים בגוף האדם; אין עדות מדעית לקיומם של "ערוצים" אלו. שלא כמו בשיטות הטיפול של הרפואה המשלימה: עיסוי שוודי, עיסוי ספורטאים, עיסוי תאילנדי וכו' שמהות הטיפול הוא במגע ושחרור שרירים, שיטות הטיפול של הרפואה הסינית התבססו על הקזת דם ושימוש במוקסה.

רפואה סינית בירושלים ו דיקור סיני בירושלים – עושים רק אצל המומחים בתחום, בחדוות הבריאות והיופי.

רוצה מומחית רפואה סינית בירושלים?

לפרטים נוספים ותאום טיפול אתם מוזמנים ליצור איתי קשר

העיקרון הבסיסי המנחה את רפואה סינית

הסתכלות על גוף האדם כחלק מהעולם וההנחה שהאדם, כמו כל חלקי הטבע, צריך לחיות בהרמוניה עם חוקי הטבע ועם השינויים המתמידים בעולם, כמו מחזור היום והלילה, מחזור חילופי העונות וכדומה. לפי הפילוסופיה של רפואה סינית העולם מתנהג ומתנהל על פי עיקרון בסיסי אחד שהוא הדאו (הדרך). התפיסה המזרחית הכללית מניחה כי העולם מושתת על חוקים פיסיקלים, חלקם ידועים וחלקם פחות. גופנו (המיקרוקוסמוס) עובד לפי אותם חוקי יקום (המקרוקוסמוס). אם לא ננהג בהתאם לחוקיות זו הרי שגופנו ייצא מתוך אותה הרמוניה קוסמית ויחלה. על כן עלינו לשמור על אותו איזון פנימי כחיצוני. כעשר המערכת לא מאוזנת האדם נחשפת למחלה. הבה נאזן את גופך על-ידי צמחים, תזונה, טוינה ותרגילי נשימה וכך יוכל גופך להתמודד לבדו עם המחלה, להיפטר ממנה ואף לצאת מחוזק יותר מקודם.

כיצד מאזנים את הגוף?

כדי לאזן את הגוף עלינו לאזן את ה-YIN וה-YANG בגופנו. YANG = המדרון המואר של ההר, כשהשמש מאירה לעברו. YIN = הצד המוצל של ההר, מוסתר מעיני השמש. בטיפולים אנו ננסה להזיז יאנג לעבר אזורים יותר יינים בגופנו, טיפול נכון ימלא את החסרים ויעביר למקומות מחסור עודפים – כלומר יאזן את הגוף. תפיסה הסינית מניחה שמערכות שונות בגוף שומרות על איזון פנימי (הומיאוסטאזיס). לכל כוח יאנגי יש כוח מנוגד ייני שמשלים אותו. מערכות (סימפטתית ופרהסימפטתית), איזונים בין חומצה לבסיס, הורמונים ועוד.

לצורך המשל בלבד, נתאר מעלית המייצגת מערכת איזונים אילו. כאשר הכוחות היינים (שמושכים מטה) והכוחות היאנגים (שמושכים מעלה) מאוזנים, המעלית תמצא באמצע, כלומר בנקודת איזון. הסינים מכנים את ה- QI בתור הכוח הגורם לדברים להשתנות. זהו הכוח שעוזר לגדילה ולהתפתחות, דמיון וחשיבה, זרימת הדם והומאוסטזיס, מניעת מחלות ולוחמה בהן במידה שפלשו לגוף. במערב נכנה כוח זה – אנרגיה.

מנין אנו מקבלים "אספקת" QI תקינה לגוף?

מהמזון, מהאוויר וכמובן מן ההורים. בדומה לזרימת הדם בכליו, גם הצ´י זורם ב"צינורות" משלו. או במודל מופשט שמייצג נקודות רגישות בעלות השפעות מרוחקות בגוף, אך, נכון לעכשיו, מקובל להניח ששימוש במודל זה מחייב התמצאות במסלולי הערוצים האנרגטיים המוגדרים ברפואה הסינית כמרדיאנים

יש 5 חומרים עפ"י הרפואה הסינית בגוף האדם:

צ"י (QI), דם,נוזלי גוף, תמציות,שין(Shen)

אנו רואים כי רפואה סינית, יכולה להביא איזון לחיי האדם המערבי. אחריותו של המטפל היא לעבוד בתיאום עם רופא מערבי מחד ולספק לרפואה המערבית כלים להתמודדות במצבים בהם אין היא מטפלת כראוי מאידך. הדיקור הסיני, או האקופונקטורה, מהווה את אחת משיטות הטיפול החשובות ברפואה הסינית.

צמחי מרפא, מהווה השלמת טיפול דיקור או טיפול בפני עצמו. תזונה, השלמת טיפול ואורך חיים נכון.

טיפול במגע:

טווינה, כוסות רוח, גוושה, מוקסה, הקזת דם, דיקור סיני.

רפואה סינית בירושלים / דיקור סיני בירושלים – בחדוות הבריאות והיופי אנו מטפלים במומחיות יתרה בשלל טכניקות הרפואה הסינית לפתרון כל בעיה או כאב.

עובדים עם מוצרי החברות המובילות